Jak dobrać kolor lakieru do samochodu?

Karoseria naszego auta z pewnością jest dla kierowców największym powodem do dumy. Zwykle tak naprawdę liczy się – podczas kupna – nie tylko wnętrze pojazdu tj. silnik i inne podzespoły, ale także i wygląd zewnętrzny. Można nawet natknąć się na takich kupców, którzy wybierają w pierwszej kolejności kolor pojazdu, a dopiero później zwracają uwagę na całą resztę. Jednocześnie każdy, kto może się nazwać dumnym właścicielem samochodu, doskonale wie, jak jego karoseria jest wrażliwa. Co więcej, przez zwykłą nieuwagę zdarza się ją zarysować lub mocno obetrzeć. Wówczas takie drobne ryski kierowcy starają się „zaleczyć” samodzielnie. Niemniej jednak jak można dobrać idealny lakier do korekty karoserii?

Wybór lakieru do karoserii – kod na drzwiach powie Ci wszystko!

Decydując się na samodzielne wykonanie zaprawek lakierniczych i korekty lakieru, specyfik barwiący musi być wręcz idealnie dopasowany do koloru naszego samochodu. W przeciwnym razie nasza korekta nie wyjdzie zbyt estetycznie, a nawet amatorskie oko jasno zauważy, że nasz pojazd był malowany. Wobec tego jakie jest rozwiązanie? Otóż profesjonalne warsztaty lakiernicze jak np. mrugowskiauto.pl wykorzystują w tym celu zaawansowane technologie, gdzie kolor lakieru jest mieszany na miejscu, na zasadzie komputerowego doboru. Wówczas – jak można się domyślić, nie ma szansy na popełnienie błędu. Jednak z pewnością żaden kierowca takimi możliwościami nie dysponuje. Na szczęście producenci pojazdów świetnie to rozumieją i dają kierowcom ogromną wskazówkę. Zwykle na progu drzwi od strony pasażera, kierowcy znajdą niewielką naklejkę. Na tej naklejce z kolei będzie widniał kod farby, jaka została oryginalnie nałożona na karoserię pojazdu. To właśnie w ten sposób będzie można idealnie dobrać lakier samochodowy i wykonać wszelkie, niezbędne korekty tak, by nasz samochód ponownie prezentował się zachwycająco i estetycznie.

A jeśli naklejka się starła?

Niestety, kierowcy muszą być przygotowani na to, że ten sposób nie zawsze zadziała. Dlaczego? Otóż w starszych modelach pojazdów, naklejka z kodem farby może się po prostu zetrzeć lub rozmazać tak, że nic nie będzie na niej widać. Wówczas w jaki sposób kierowcy mogą dobrać idealny kolor lakieru? Otóż w tym wypadku niestety, nie ma innej możliwości jak tylko wybrać się do zakładu lakierniczego jak np. MRUGOWSKI AUTO czy każdego innego, który dobierze farbę w sposób komputerowy. Oczywiście trzeba będzie za to zapłacić, jednak z pewnością jednolity kolor naszego pojazdu jest tego wart.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz napisać dla nas tekst?

Skontaktuj się z nami
Kategorie
SOCIAL SHARE
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp