Jak zerwać z narkotykami?

Uzależnienia w społeczeństwie już od dłuższego czasu przestały być traktowane jako temat tabu. Obecnie stale zwiększa się świadomość – głównie odnośnie alkoholizmu i narkomanii. To właśnie te dwa uzależnienia, najczęściej występują i atakują coraz to młodszych ludzi. Na szczęście przestano już spychać na społeczny margines, a wręcz przeciwnie, rzucono wszelkie siły na to, by tych ludzi ratować. Z przykrością jednak się patrzy na to, jak pomimo podjęcia działań prewencyjnych, narkotyki dalej rozprzestrzeniają się wśród młodych osób. Niestety, ale już pierwsza dawka może być początkiem do długiego i wyniszczającego nałogu. Jeśli więc zauważymy, że ktoś z naszych bliskich ma problem, należy reagować natychmiast. Jak można zerwać z narkotykami?

Zdecydujmy się na pomoc osób trzecich

Zwykle bywa tak, że na pierwszej linii frontu, w walce z uzależnieniem od narkotyków, stawiają się bliscy narkomana. Niemniej jednak nie jest to najlepszy pomysł. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na emocje i uczucia, które dochodzą do głosu. Bliscy niestety mają tendencję do współuzależnienia, co objawia się chociażby tym, że szukają dla narkomana kolejnych wymówek i usprawiedliwień, w momencie kiedy z uwagi na swój nałóg zacznie on opuszczać kolejne dni w pracy czy też w szkole. Co więcej, z uwagi na to, że bliscy zawsze chcą jak najlepiej, bardzo łatwo narkoman może nimi manipulować – co jest typowe dla osób uzależnionych od narkotyków. Jak więc widać, w walce z tym nałogiem bliscy nie mają zbyt dużych szans. Najlepiej będzie więc posłać narkomana na odwyk narkotykowy Katowice, czy odwyk w każdym innym mieście. Tam będzie on mógł liczyć na profesjonalną pomoc, które nie podda się jego histerii czy manipulacji. Nie trudno więc zauważyć, że będzie to o wiele bardziej efektywny sposób na to, jak zerwać z narkotykami.

Leczenie uzależnień – leczenie ostatniej szansy

Uzależnienie od narkotyków jest jedną z najsilniejszych i najbardziej niebezpiecznych chorób, z jakimi przychodzi się zmierzyć. Jeśli więc widzimy, że nasz bliski tę walkę przegrywa i jest nią wyraźnie wyczerpany, wówczas nie ma czasu na chwilę zwłoki. Leczenie uzależnień Będzin, czy leczenie narkomanii w każdym innym zakątku naszego kraju jest tak naprawdę leczeniem ostatniej szansy. W specjalistycznym ośrodku narkoman może liczyć na pomoc, opiekę oraz wsparcie, które pozwoli mu na to, by ponownie odzyskał on kontrolę nad własnym życiem. Taką decyzję warto podjąć odpowiednio wcześnie, co zwiększy szansę na skuteczne leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz napisać dla nas tekst?

Skontaktuj się z nami
Kategorie
SOCIAL SHARE
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp