Pierwsza wizyta u ginekologa? Postaw na profesjonalistę!

Pierwsza wizyta u ginekologa jest dla każdej z kobiet ogromnym przeżyciem. Z jednej strony doskonale zdają sobie one sprawę z tego, że sprawdzanie stanu swoich dróg rodnych jest konieczne już od momentu pierwszej miesiączki, z drugiej zaś uczucie wstydu miesza się z zakłopotaniem. Statystycznie rzecz biorąc, kobiety zwykle odkładają wizytę u ginekologa, aż do momentu pojawienia się pewnych problemów, czy kiedy zajdzie konieczność stosowania antykoncepcji hormonalnej. Prawdą jest, że o ginekologach krąży wiele legend, które dodatkowo zniechęcają przyszłe pacjentki. Jednocześnie wizyta u ginekologa jest prawdziwą koniecznością. Wobec tego, warto postawić na profesjonalistę!

Czy płeć lekarza ma znaczenie?

Ginekolog to zawód, w którym nie występuje rozróżnienie na płeć. Trudnią się nim zarówno mężczyźni jak i kobiety. Niemniej jednak oczywistym jest fakt, że podczas pierwszej wizyty panie będą się czuły o wiele pewniej w towarzystwie innej kobiety. Wobec tego warto wybierać kliniki, które właśnie z kobiet mają złożony specjalistyczny personel jak np. Aurea Clinic. Wówczas kobiety czy nawet i nastolatki będą mogły poczuć się swobodnie i bardziej komfortowo, co jest podczas pierwszej wizyty u ginekologa niezwykle ważne. Warto również zauważyć, że to właśnie panie ginekolog wykażą się większym zrozumieniem „kobiecych” problemów i o wiele łatwiej będzie się przed nimi otworzyć i rozmawiać. To również niezwykle ważny aspekt, szczególnie jeśli chodzi o pierwszą wizytę nastoletnich dziewczyn.

Postaw na ginekologa z doświadczeniem

Kolejnym ważnym aspektem podczas wyboru ginekologa na pierwszą wizytę, jest zdecydowanie się na tych specjalistów, którzy mają już pokaźne doświadczenie jak np. Aurea Clinic. Dlaczego jest to tak istotne? Doświadczony ginekolog nie tylko posiada ogromną wiedzę, ale przede wszystkim doskonale wie, jak zrozumieć swoją pacjentkę. Wiedzą także jak zminimalizować stres, który narasta do niewyobrażalnego poziomu podczas pierwszej wizyty. Sprawia oni, że pacjentka automatycznie poczuje się znacznie bardziej komfortowo, a to z kolei znacznie ułatwia przeprowadzenie badania. Pierwsza wizyta u ginekologa z pewnością nie powinna być przeżyciem traumatycznym. Wybierając więc specjalistę z doświadczeniem, nawet najmłodsze pacjentki, z chęcią do ginekologa jeszcze powrócą. Panie również powinny pamiętać o tym, że regularne wizyty w specjalistą zaliczają się do profilaktyki wielu chorób, oznacza to, że nie warto z nimi zwlekać do przysłowiowej ostatniej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz napisać dla nas tekst?

Skontaktuj się z nami
Kategorie
SOCIAL SHARE
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp